Bankowość dla najmłodszych

 
  • Bankowość dla najmłodszych to nowa funkcjonalność usługi Internet Banking dla klientów indywidualnych. W ramach rachunku rodzica/opiekuna dzieci mogą gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety).
  • Bankowość dla najmłodszych to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Pomaga uczyć odpowiedzialności i systematyczności, wprowadza w świat bankowości internetowej. Aplikacja umożliwia dzieciom w łatwy sposób zakładać skarbonki, nazywać je i wyróżniać grafiką, ustalać cel gromadzenia gotówki, datę zakończenia oszczędzania i wymaganą kwotę do zaoszczędzenia. Aktywność dziecka nagradzana jest promocyjnymi gwiazdkami i pucharami.
  • Uruchomienie skarbonek wymaga zainstalowania na urządzeniu (smartfon, tablet, laptop) aplikacji Novum-13, która jest dostępna dla systemów Android, Windows w wersji 10,8.1 i iOS Aplikację pobiera się i instaluje bezpłatnie ze Sklepów Google Play, Windows Store i App Store.
  • Uruchomienie aplikacji:
    Aby korzystać z aplikacji, po jej zainstalowaniu, musi być ona aktywowana i skonfigurowana przez rodzica/opiekuna wg wyświetlanej w programie instrukcji. Należy założyć profil i powiązać go z kontem rodzica/opiekuna. Na stronie sklepu wyszukujemy aplikacje „Novum -13” (aplikacja jest darmowa). Instalujemy aplikacje na urządzeniu (smartfon, tablet, laptop). Na stronie Internet Bankingu w zakładce Bankowość dla najmłodszych dodajemy dane dziecka oraz urządzenie, otrzymując kod aktywacyjny. Na telefonie w aplikacji Novum-13 tworzymy profil nadając jego nazwę, wpisując kod otrzymany w Internet Bankingu, oraz dwa razy PIN, który umożliwi nam logowanie do profilu w aplikacji. Konto w aplikacji Novum-13 automatycznie zostaje powiązane z kontem w Internet Bankingu i dziecko może zacząć oszczędzanie.
  • Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem „Bankowość dla najmłodszych – pierwsze kroki” [PDF] 722KB], oraz Instrukcją użytkownika „Bankowość dla najmłodszych” [PDF] 1MB]