Wspomnienie ś.p. Edmunda Czaczkowskiego – wieloletniego Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Białymstoku

 
2020-12-31

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 grudnia 2020r. w wieku 87 lat zmarł ś.p. Edmund Czaczkowski – długoletni i zasłużony Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego  w Białymstoku.

Ś.p. Edmund Czaczkowski zdecydowaną większość swojego życia zawodowego związany był ze spółdzielczością – na początku rolniczą a następnie bankową. Bankiem Spółdzielczym w Białymstoku kierował w latach 1982–2013. Był wizjonerem i kreatorem rozwoju Banku w czasach jego transformacji. Największą chlubą i owocem pracy ś.p. Edmunda Czaczkowskiego było przekształcenie jednooddziałowej jednostki bankowej w jeden z największych banków spółdzielczych w kraju. Z sukcesem przeprowadził proces łączenia z innymi, mniejszymi bankami spółdzielczymi, tworząc silny pod względem kapitałowym i jednolity pod względem organizacyjnym Bank.

Ś.p. Edmund Czaczkowski w pracy zawodowej i kontaktach branżowych był wyjątkowo sprawnym organizatorem i dobrym menedżerem. Cechowała go wszechstronna znajomość sektora bankowości spółdzielczej, stanowczość i konsekwencja w realizacji podejmowanych działań. Był człowiekiem o wysokiej wrażliwości i otwartości na ludzkie problemy, a przy tym bardzo skromną osobą. Jego wieloletnie doświadczenie, pracowitość oraz profesjonalizm i niezwykłe zaangażowanie w to co robił zjednało szacunek i uznanie zarówno współpracowników, samorządu jak i klientów.

Podczas swojej pracy zawodowej otrzymał wiele wysokich odznaczeń państwowych: brązowy, srebrny i złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz wiele odznaczeń branżowych, w tym m.in. odznakę za Zasługi dla Bankowości Rzeczpospolitej Polskiej oraz tytuł „Menadżer – Spółdzielca”.

Współpraca ze ś.p. Edmundem Czaczkowskim była dla nas wszystkich zaszczytem, a Jego osoba  na zawsze pozostanie w naszej Pamięci!

Rada Nadzorcza

Zarząd i Pracownicy

Banku Spółdzielczego w Białymstoku